czwartek, 8 października 2015

Candida

Jesteśmy po konsultacji w sprawie wyników badań Emila z lekarką DAN!. Emil ma Candidę, Campylobacter, zakwaszenie, zatrucie metalami ciężkimi, zaburzenia metylacji i niedotlenienie. Ma być odgrzybiany i odtruwany. Zalecana jest również komora hiperbaryczna.

3 komentarze:

 1. Marta, a ty masz jakies pojecie - to znaczy, czy lekarz tez Ci wyjaśnił- skad takie rzeczy u niego? Np. po to by nie dopuścić do tego w przyszłości? Katar i kaszel przy tym to drobnostka.
  Duzo zdrowka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lekarka powiedziała mi co mu dolega, ale nie skąd to ma.
  Z tego, co wyczytałam, candida może się rozmnożyć przy stosowaniu antybiotyków, a Emil był wielokrotnie w szpitalu. Istotny wpływ na rozwój grzybicy oraz zakwaszenie organizmu ma także sposób odżywiania się (chociaż Emil najlepiej jej z całej trójki). Rozwój grzyba może spowodować zaburzenia wchłaniania składników odżywczych w jelitach oraz osłabienie systemu odpornościowego. Neurotoksyny produkowane przez candida mogą powodować przenikanie z masy kałowej do organizmu metali ciężkich. Zaburzenia metylacje natomiast prawdopodobnie będą genetyczne. A niedotlenienie? Może okołoporodowe, nie mam pojęcia...

  OdpowiedzUsuń
 3. A to fakt co piszesz. W życiu bym nie pomyślała. Teraz już wiecie z kim walczycie. I idzie już tylko ku zdrowieniu :)

  OdpowiedzUsuń