czwartek, 21 maja 2015

Śpiewająco


Róża najczęściej chodzi po domu i właśnie sobie podśpiewuje. Czasami wplecie w to jakieś sensowne słowo, a nawet i zdanie. Dzisiaj na przykład właśnie takim nagłym, dziwnym przerywnikiem było zdanie o jakimś smoku, który ma czarne skrzydła. Myślałam, że to fragment jakiegoś wierszyka albo piosenki, ale z niczym mi się to nie kojarzyło. Pomyślałam więc, że może oglądała u babci jakąś bajkę albo mieli wierszyk na rytmice, bo tylko tam jest beze mnie. Sprawę udało się wyjaśnić, jak na placu zabaw spytałam Stasia, czy coś słyszał o smoku z czarnym skrzydłami albo oczami. Staś stwierdził, że to przecież Smok Kresu, z Minecrafta:-)
 
A to nasz prywatny gabinet terapeutyczny:-)


Róża sortuje krążki wg kolorów, ćwiczy polecenie "daj" i "tutaj".


Ćwiczymy  czytanie trudniejszych zdań.


Na terapii behawioralnej pani rozłożyła puzlino i po chwili powiedziała, że ona tego jeszcze nie rozumie i sprzątnęła.Wiem, że nie rozumie, ale po to ma terapię, żeby się czegoś nauczyć. Puzlino już wtenczas było w drodze do nas i Róża uczy się tego na tej samej zasadzie, jak zZupple.

 


A to nasz ostatni "hicior"- Aspekt czasownika,wydawnictwa WIR. Róża sama wchodzi na stół, żeby to sięgnąć. Sądzę, że zostało to stworzone z myślą  o starszych dzieciach,co nie zmienia faktu, że Róży bardzo się podoba i na raz robimy całe opakowanie ("Odmiana rzeczownika" metodą krakowską dla porównania 1-2 kartki na raz). Nie mam na razie żadnego konkretnego planu nauki dla Róży (liczę na to, że w wakacje razem z przedszkolem go opracujemy, jak dostanie papiery...). Robimy na razie to co sądzę, że jej się może spodobać i opieram się na jej mocnych stronach: umiejętność czytania, znajomość angielskiego i uwielbienie dla muzyki:-)Tu dwa przerywniki na "zmianę dekoracji" - przygotowanie kolejnych materiałów do nauki/terapii.


 Dopasowywanie owoców i warzyw do odpowiednich kategorii.


 Quiz elektroniczny z Lidla:-) "Przed", "za" i "w".


 "Kto to?", Co to? "Kogo/czego nie ma?", "Coś czy ktoś?"


A tu w klubie maluszka (Róża chodzi z rok młodszymi dziećmi, żeby się lepiej czuła).

3 komentarze: