niedziela, 11 maja 2014

Weekend majowy


W weekend majowy zaliczyliśmy Nowe Zoo w Poznaniu. Róża do słoniarni doszła na piechotę, a potem zasnęła:-) Chłopacy oczywiście nie przeszli obojętnie obok gokartów i parku linowego... Różyczka na resztę weekendu pojechała na wakacje do babci (chłopacy zostaną u babci po tygodniu w lipcu).


Emilek bardzo lubi, żeby mu czytać bajki, więc jesteśmy częstymi gośćmi naszej gminnej biblioteki:-) Ostatnio wypożyczyliśmy wyjątkowo fajną książkę "Bajki na dobranoc" Boba Hartmana. Bajki ciekawe i pouczające. Dzisiaj w Centrum Kultury byłam też z nim na czytaniu bajek dzieciom przez poznańskiego aktora Michała Kocurka.


Staś natomiast na turnieje szachowe jeździ, bo jak mówi jego trener, najwięcej na nich nauczy się grać. Tym razem udało mu się zająć piąte miejsce w Mistrzostwach Poznania Przedszkolaków. W wakacje jedzie też na obóz szachowy (w  zasadzie będzie to jego drugi obóz,bo wcześniej wybiera się na obóz z klockami lego:-).


Staś wymyśla też sam dużo zabaw. Najchętniej razem z Emilem, ale jak jest sam też coś sobie wynajduje. Tutaj zażyczył sobie wydrukowanie siatek brył i wypisywał na nich angielskie słówka ze słownika, a potem bryły posklejał.


 Tutaj razem z Emilem powycinali i pokolorowali flagi. Kilka się jeszcze uchowało po zabawie na dworze...


No i liczy sobie zadania, ostatnio z czwartej klasy. Bardzo zadowolony, bo doszedł do liczb rzymskich, egipskich i jakichś jeszcze innych w książce, a od dawna już lubił liczby rzymskie. 


Tutaj Staś narysował, pokolorował i powycinał figurki szachowe, którymi potem grał.


Chłopacy też ostatnio zaczęli chodzić do rolkarni. Ja natomiast znalazłam trochę czasu na wyjścia:-) Byłam z koleżankami na warsztatach kulinarnych i na warsztatach o dzieciach, w kinie, a z mężem na spektaklu teatralnym. Przed nami Tydzień Rodziny w Poznaniu, więc też się gdzieś pewnie wybierzemy:-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz