wtorek, 25 lutego 2014

Wiosennie:-)


 
W weekend kupiliśmy Stasiowi rolki, zastanawiając się przy tym, czy czasem nie jest za mały. Okazało się, że ten sport bardzo mu się spodobał. Wpierw jeździł po domu, a potem na dworze. Wybraliśmy się całą ekipą na spacer: Staś na rolkach, Emil na hulajnodze, a Róża w rowerku. Wyglądaliśmy bardzo wiosennie:-)


  
Emil na hulajnodze. Jestem dumna, że sobie tak dobrze radzi!


Emil na piłce nożnej (ubrany na czarno).


Staś zdaje egzamin z pływania.


Emil zdaje egzamin z pływania.

A tutaj Emil ćwiczy ułamki.


Jakiś czas temu zaprenumerowałam Stasiowi "Kumpla". Chłopacy lubią go czytać i rozwiązywać z niego zadania. Ostatnio korzystamy też z wydania specjalnego do nauki angielskiego:-) Zgromadzona tam jest m.in. angielska gramatyka z całej szkoły podstawowej. Właśnie czegoś takiego szukałam:-)


Staś bardzo poważnie potraktował andrzejkowe wróżby w szkole i to, że zostanie tancerzem i od kilku miesięcy intensywnie ćwiczy taniec, czasami nawet po 2-3 godziny dziennie.

W przedszkolu mieliśmy lekcje pokazowe. Pani dzieciom czytała wierszyk, a potem zadawała pytania. Emil miał różne rzeczy przeczytać, dodawać albo odejmować:-) Potem dzieci robiły maski karnawałowe. Niestety pani, która ma z Emilem, a wcześniej miała u Stasia zerówkę odchodzi na emeryturę i nie wiem z kim Emil będzie miał zajęcia w przyszłym roku...
Staś ma w tym roku zajęcia na drugą zmianę i trochę gorzej nam się dzień układa. Zmieniły się w związku z tym terminy zajęć dodatkowych i prawie wszystko przypadło Stasiowi w poniedziałek. Niby nic nie koliduje, ale zajęcia są przez cały dzień jedno po drugim, a Staś nie chce zrezygnować ani z kółka szachowego ani z tańców. Po pierwszym poniedziałku mąż wraca ze Stasiem o 18:30 z basenu (na 8:50 szedł do szkoły) i się go pytam czy chce spać, jeść czy coś innego. A on, że chce potańczyć:-) Machnęłam ręką na te zajęcia dodatkowe - jak ma siłę, to niech chodzi (też bym chciała mieć tyle energii:-).

A tu artykuł dla lubiących szycie. Zachęcam do nadsyłania swoich prac!

3 komentarze:

 1. Rolki super sprawa. Dużo się u was dzieje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na filmik z tańcem Stasia. Uwielbiam patrzeć jak dzieci świetnie tańcza, nie boją sie, maja swoj sposób na taniec. Zawsze sie wtedy pytam - ja nie umiem, a kiedy ten mały, ta mała zdazyła sie nauczyc. Ot juz mam opowiedź - Staś czasu nie marnuje.
  Pozdrawiam - też wiosennie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak patrzę na wasze sportowe poczynania to czuć wiosnę we włosach ....
  Chyba i my musimy wyjąć rowery a sanki schować do piwnicy ....

  OdpowiedzUsuń