środa, 8 stycznia 2014

Podsumawnie roku 2013W święta chłopacy dobrze się bawili przez dwa tygodnie. Budowali z lego pociąg;szachy z lego...


Eksperymentowali z elektroniką w mega zestawie:-)


Róża bawiła się nowym sorterem. Pierwszy raz, jak układała, wchodziło jej tylko kółko, więc pozostałe kształty rzucała za siebie i wyciągała ze środka tylko kółko:-) Teraz już umie wszystkie wkładać! Chociaż i tak zaczyna od kółka...


Trójeczka bawi się na ogródku.


Domowa kapela...


Nowy Rok witamy odlotowo - tort rakieta!


Chłopacy trenują taniec. Stasiu z Just dance - greatest hits. Emil woli Just dance for kids. Staś czasami się też przyłączy do mojej Zumby i razem ćwiczymy. Jak znam Stasia, to za pół roku będzie wymiatał ulubione piosenki.
Przy okazji chciałam polecić moje nowe odkrycie, grę "Dr Kawashima's Body and Brain Exercises for Kinect" - zestaw ćwiczeń umysłowych, mających na celu odmłodzić mózg. Trzeba np. wkopać do bramki piłkę z liczbą, która pasuje do podanego powyżej, niepełnego działania arytmetycznego; należy tak ustawiać, pudełka na pizzę, aby złapać jak najwięcej dobrych pizz i jak najmniej przypalonych. W innej układać ręce tak, by umożliwić jadącym z trzech poziomów samochodom dotarcie do celu (żółty pojazd - żółta trasa, czerwony pojazd - czerwona trasa itd.). Wszystkie czynności wykonuje się za pomocą ruchów własnego ciała. To, według tego, co mówi gra, przyspiesza rozwój umysłu, ponieważ ciało (w tym rdzeń kręgowy) są z nim ściśle połączone. Najwięcej w tą grę gra oczywiście Staś:-)


Chłopacy i Róża bawią się z kolegami w Eldorado Kids w Poznaniu - Bardzo fajny, kameralny plac zabaw w Poznaniu. Wszystko czyste, nowiutkie.


Interaktywna podłoga z grami.


A tu moje życzenia i cele na nowy rok. Te z poprzedniego roku rzutem na taśmę chyba wszystkie się spełniły, więc ponawiam pomysł ich spisania:-)
1. Wszyscy jesteśmy bezpieczni, zdrowi i szczęśliwi.
2. Pewna sprawa rodzinna kończy się sprawiedliwie i uczciwie, pozytywnie dla mojej rodziny.
3. Emila rdzeń kręgowy jest w idealnym stanie, migdałki móżdżku są na swoim miejscu. Emil ma obie ręce całkowicie sprawne, chodzi pięknie - prosto. Realizuje odpowiednio wszelkie potrzeby. Pięknie tańczy i jest wysportowany. Samodzielnie przepływa cały basen.
4. Emil pisze poprawnie zgrabnymi literkami. Uczy się intensywnie angielskiego. Sprawnie dodaje i odejmuje w zakresie 100.
5. Staś świetnie sobie radzi w olimpiadach, konkursach i turniejach (tych zaplanowanych i niezaplanowanych). Świetnie tańczy ulubione piosenki.
6. Różyczka mówi, czyta 20 słówek, zna kilka słów po angielsku, robi na nocniczek i lubi pływać.
7. Testuję "zdrowe" przepisy kulinarne i fitness na xboxa.
8. Realizujemy któryś z projektów chodzących mi po głowie.

2 komentarze: