poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Liczydełko

Chłopacy rozwiązują zadania z "Liczydełka".  Emilek pierwszą stronę z dodawania, a Stasiu ostatnią:-)


 
"Kąty, wielokąty - ćwiczenia z geometrii": równoległe i prostopadłe, najkrótsza droga... Stasiu rysuje planety i księżyce: która planeta ma ile księżyców i jak się nazywa największy.Całkowicie samodzielne budowle z klocków.Różyczka ćwiczy chwyt pensetowy na ryżu dmuchanym (przerzuciła się z biedronek...).


Na ogródku...


Chłopacy dostali identyczne książeczki z serii Mali Einsteini - Alfabet i ćwiczą pisane literki. Zdaje to egzamin - jak mają to samo, to wzajemnie się motywują.


 "Od obrazka do słowa" - Stasiu obsługuje, Emil czyta, Róża słucha i się uczy:-)Poza tym Stasia ostatnio fascynuje interpunkcja. Zaczęło się od tego, że w aucie chce słuchać tylko jedyną płytę: "Ortografia śpiewająco" (bardzo polecam). Jego ulubiona piosenka to "Znaczki jak robaczki", o interpunkcji. Zażyczył sobie tekst, mama wydrukowała i teraz śpiewa na okrągło:-)

Przed chwilą Różyczka po raz pierwszy sama usiadła (i nawet się nie pochwaliła, tylko przypadkiem zauważyliśmy, że już nie ćwiczy raczkowania, tylko sobie siedzi)!:-)
I znowu usiadła! Chyba jej się spodobało...

3 komentarze:

 1. Ale ja Ci zazdroszczę. Podglądam was i tylko wzdycham. Moi chłopcy wcale nie mają ochoty ostatnio na edukację. Nasza rodzinka powiększyła się o Zosię (07.04.2013) i wszystko się zmieniło. Mam nadzieję że córcia będzie bardziej chętna do nauki. Pozdrawiam mamaTAiZ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję dzidziusia! Na pewno chłopaki ją uwielbiają!:-)

   Usuń
 2. Wypatrzyłam proste równoległe ;-)

  OdpowiedzUsuń