wtorek, 3 stycznia 2012

Gry komputerowe

Po kąpieli, wieczorem chłopacy czasami mogą pograć na komputerze. Staram się wyszukiwać fajne gry edukacyjne. Te, które mi się spodobają następnie muszą zainteresować chłopaków. Oto nasza lista ulubionych gier:

STAŚ
1. MATMOLUDKI - obecnie Stasia ulubiona gra. Mamy dwie części: Matmoludki - logiczna podróż i Matmoludki - wysokogórska łamigłówka. Obie są dość podobne, z tym że ta druga ma jakby nowszą grafikę. Polecam dla dzieci od 8 lat, na początek pomoc rodzica będzie niezbędna. Są to głównie logiczne zagadki. Zamówiłam mu jeszcze "Matmoludki - Wielki powrót", pewnie też mu się spodoba...
2. REKSIO i ortografia oraz Liczę z Reksiem - przed Matmoludkami graliśmy w Reksia. Szczególnie Reksio i Ortografia Stasiowi się podobała.
3. ADIBU - czytam i piszę (części dla dzieci w różnym wieku - od 4 do 7 lat). Bardzo fajna gra, o świetnej grafice i pomyśle. Dziecko za rozwiązanie poszczególnych zadań otrzymuje gadżety do domku przyjaciela.
4. MAGIC ENGLISH - dość łatwa gra do nauki angielskiego. Dziecko znające podstawy angielskiego powinno sobie poradzić.

EMIL
1. WORD - Emil najbardziej lubi pisać sobie proste słowa w Wordzie: mama, tata, Staś, Emil itp.
2. MAŁY ADIBU - prosta gra o świetnej grafice dla dzieci w wieku 2-5 lat. Na początek można ustawić opcję, że dziecko używa tylko przycisku spacji, a później myszką. Gra ma różne części: Adibu w fabryce cukierków, Adibu w zoo itp. Emilek lubi sobie sam w to grać, czasami "pozwala" Stasiowi popatrzeć, jak gra:-)

4 komentarze:

 1. Czytam, czytam i szczęka opada mi coraz niżej WOW!! To co piszesz jest fantastyczne!!

  OdpowiedzUsuń
 2. ;-) Fajnie na pewno skorzystam w najbliższym czasie. Ze swojej strony polecam darmowe wejścia na stronkę równie edukacyjną i przyjazną dzieciom już od 4 roku życia. Oto link:
  http://www.lulek.tv/

  OdpowiedzUsuń
 3. o dzięki, nie wiedziałam, że moja córka może już w coś grać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam na blog poświęcony klasycznym grom komputerowym:http://grywieczniezywe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń